FERD30SM100DJFTR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
FERD30SM100DJFTR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FERD30SM100DJFTR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE RECT 100V 30A POWERFLAT
Dataark: FERD30SM100DJFTR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FERD30SM100DJFTR
Varenummer FERD30SM100DJFTR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE RECT 100V 30A POWERFLAT Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56350 pcs Datablad FERD30SM100DJFTR.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 970mV @ 30A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 100V
Leverandør Device Package PowerFlat™ (5x6) Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie ECOPACK®2 Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 8-PowerVDFN Andre navne 497-15415-6
Driftstemperatur - Junction 175°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype FERD (Field Effect Rectifier Diode) Detaljeret beskrivelse Diode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 100V 30A Surface Mount PowerFlat™ (5x6)
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 150µA @ 100V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 30A