FERD40L60CG-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
FERD40L60CG-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FERD40L60CG-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY 60V 20A D2PAK
Dataark: FERD40L60CG-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for FERD40L60CG-TR
Varenummer FERD40L60CG-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE ARRAY 60V 20A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 68320 pcs Datablad FERD40L60CG-TR.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 545mV @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 60V
Leverandør Device Package D²PAK Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Andre navne 497-17695-1
Driftstemperatur - Junction 150°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype FERD (Field Effect Rectifier Diode) Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 60V 20A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1.1mA @ 60V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 20A