FERD40U45CG-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
FERD40U45CG-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: FERD40U45CG-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY 45V 20A D2PAK
Dataark: 1.FERD40U45CG-TR.pdf2.FERD40U45CG-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for FERD40U45CG-TR
Varenummer FERD40U45CG-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE ARRAY 45V 20A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 110282 pcs Datablad 1.FERD40U45CG-TR.pdf2.FERD40U45CG-TR.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 460mV @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 45V
Leverandør Device Package D2PAK Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie - Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Andre navne 497-14521-2
FERD40U45CG-TR-ND
Driftstemperatur - Junction 175°C (Max) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype FERD (Field Effect Rectifier Diode) Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode FERD (Field Effect Rectifier Diode) 45V 20A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 1.8mA @ 45V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 20A
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
FERD40H100STS
FERD40H100STS
producenter: STMicroelectronics
Beskrivelse: DIODE RECT 100V 40A TO220AB