LD39020DTPU15R
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
LD39020DTPU15R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LD39020DTPU15R
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 200MA 4DFN
Dataark: 1.LD39020DTPU15R.pdf2.LD39020DTPU15R.pdf3.LD39020DTPU15R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LD39020DTPU15R
Varenummer LD39020DTPU15R Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.5V 200MA 4DFN Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 103665 pcs Datablad 1.LD39020DTPU15R.pdf2.LD39020DTPU15R.pdf3.LD39020DTPU15R.pdf
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 4-DFN (1x1) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Soft Start Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde 4-XDFN Exposed Pad PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 497-17276-6 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.5V 200mA 4-DFN (1x1)
Nuværende - Quiescent (Iq) 40µA Nuværende - Output 200mA