LD39020DTPU31R
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
LD39020DTPU31R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LD39020DTPU31R
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 3.1V 200MA 4DFN
Dataark: LD39020DTPU31R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
30000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LD39020DTPU31R
Varenummer LD39020DTPU31R Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR 3.1V 200MA 4DFN Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 308047 pcs Datablad LD39020DTPU31R.pdf
Spændingsfald (Max) 0.35V @ 200mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3.1V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 4-DFN (1x1) Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature, Soft Start Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 4-XDFN Exposed Pad PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz)
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne 497-15227-2 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ)
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.1V 200mA 4-DFN (1x1) Nuværende - Quiescent (Iq) 40µA
Nuværende - Output 200mA Kontrolfunktioner Enable