STD14NM50NAG
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STD14NM50NAG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STD14NM50NAG
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET
Dataark: STD14NM50NAG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for STD14NM50NAG
Varenummer STD14NM50NAG Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 97550 pcs Datablad STD14NM50NAG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package DPAK
Serie Automotive, AEC-Q101, MDmesh™ II Rds On (Max) @ Id, Vgs 320 mOhm @ 6A, 10V
Power Dissipation (Max) 90W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Driftstemperatur 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 816pF @ 50V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 27nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 12A (Tc) 90W Surface Mount DPAK
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 12A (Tc)