STD150NH02LT4
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STD150NH02LT4 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STD150NH02LT4
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 24V 150A DPAK
Dataark: STD150NH02LT4.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
  • Besked
Specifikationer for STD150NH02LT4
Varenummer STD150NH02LT4 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse MOSFET N-CH 24V 150A DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45680 pcs Datablad STD150NH02LT4.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 1.8V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package DPAK
Serie STripFET™ III Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.5 mOhm @ 75A, 10V
Power Dissipation (Max) 125W (Tc) Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Andre navne 497-4750-1
Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4450pF @ 15V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 93nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 5V, 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 24V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 24V 150A (Tc) 125W (Tc) Surface Mount DPAK Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 150A (Tc)