STGB20N40LZ
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGB20N40LZ Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STGB20N40LZ
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IGBT 390V 25A 150W D2PAK
Dataark: STGB20N40LZ.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STGB20N40LZ
Varenummer STGB20N40LZ Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IGBT 390V 25A 150W D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 77804 pcs Datablad STGB20N40LZ.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 390V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 1.6V @ 4V, 6A
Testtilstand 300V, 10A, 1 kOhm, 5V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 700ns/4.3µs
Skifte energi - Leverandør Device Package TO-263 (D²Pak)
Serie Automotive, AEC-Q101, PowerMESH™ Strøm - Max 150W
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne 497-14035-2 Driftstemperatur -55°C ~ 175°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Type Logic
IGBT Type - Gate Charge 24nC
Detaljeret beskrivelse IGBT 390V 25A 150W Surface Mount TO-263 (D²Pak) Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 40A
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 25A