STGB20NB32LZ
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGB20NB32LZ Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STGB20NB32LZ
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IGBT 375V 40A 150W I2PAK
Dataark: STGB20NB32LZ.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for STGB20NB32LZ
Varenummer STGB20NB32LZ Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IGBT 375V 40A 150W I2PAK Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4351 pcs Datablad STGB20NB32LZ.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 375V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 4.5V, 20A
Testtilstand 250V, 20A, 1 kOhm, 4.5V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 2.3µs/11.5µs
Skifte energi 11.8mJ (off) Leverandør Device Package D2PAK
Serie PowerMESH™ Strøm - Max 150W
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne 497-3522-5 Driftstemperatur 175°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Input Type Standard
IGBT Type - Gate Charge 51nC
Detaljeret beskrivelse IGBT 375V 40A 150W Surface Mount D2PAK Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 80A
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 40A Basenummer STG*20NB