STM32L071RZT6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L071RZT6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64LQFP
Dataark: 1.STM32L071RZT6TR.pdf2.STM32L071RZT6TR.pdf3.STM32L071RZT6TR.pdf4.STM32L071RZT6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L071RZT6TR
Varenummer STM32L071RZT6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 32BIT 192KB FLASH 64LQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 64-LQFP (10x10)
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 20K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 192KB (192K x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 64-LQFP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 50 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse 6K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) Datakonvertere A/D 15x12b