STM32L071V8T6TR
Produkt oversigt
Varenummer: STM32L071V8T6TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse LQFP 100 14X14X1.4
Dataark: STM32L071V8T6TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STM32L071V8T6TR
Varenummer STM32L071V8T6TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse LQFP 100 14X14X1.4 Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 48437 pcs Datablad STM32L071V8T6TR.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 1.65 V ~ 3.6 V Leverandør Device Package 100-LQFP
Fart 32MHz Serie STM32L0
RAM-størrelse 20K x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 64KB (64K x 8) tilbehør Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde 100-LQFP
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 84 EEPROM-størrelse 3K x 8
Detaljeret beskrivelse ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Microcontroller IC 32-Bit 32MHz 64KB (64K x 8) FLASH 100-LQFP Datakonvertere A/D 16x12b