STPSC10H065GY-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STPSC10H065GY-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STPSC10H065GY-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE SCHTY SIC 650V 10A D2PAK
Dataark: STPSC10H065GY-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for STPSC10H065GY-TR
Varenummer STPSC10H065GY-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE SCHTY SIC 650V 10A D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 42527 pcs Datablad STPSC10H065GY-TR.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.75V @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 650V
Leverandør Device Package D2PAK Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie Automotive, AEC-Q101 Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Andre navne 497-16322-2 Driftstemperatur - Junction -40°C ~ 175°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Silicon Carbide Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 650V 10A Surface Mount D2PAK Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 100µA @ 650V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 10A Kapacitans @ Vr, F 480pF @ 0V, 1MHz