STPSC10H12B-TR1
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STPSC10H12B-TR1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: STPSC10H12B-TR1
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A DPAK
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for STPSC10H12B-TR1
Varenummer STPSC10H12B-TR1 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A DPAK Blyfri Status / RoHS Status
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.5V @ 10A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package DPAK Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie ECOPACK® Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Andre navne 497-17243-2 Driftstemperatur - Junction -40°C ~ 175°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 10A Surface Mount DPAK
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 60µA @ 1200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 10A
Kapacitans @ Vr, F 725pF @ 0V, 1MHz