TN1205H-6G
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
TN1205H-6G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TN1205H-6G
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse SCR 12A 600V D2PAK
Dataark: TN1205H-6G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TN1205H-6G
Varenummer TN1205H-6G Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse SCR 12A 600V D2PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 174440 pcs Datablad TN1205H-6G.pdf
Spænding - På tilstand (Vtm) (Max) 1.6V Spænding - Off State 600V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V Leverandør Device Package D²PAK
Serie - SCR Type Standard Recovery
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse SCR 600V 12A Standard Recovery Surface Mount D²PAK Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 12A
Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 7.6A Aktuel - Off State (Max) 5µA
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 126A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 20mA
Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 5mA Basenummer TN1205H-6