TN1205H-6T
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
TN1205H-6T Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TN1205H-6T
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse SCR 12A 600V TO-220
Dataark: TN1205H-6T.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TN1205H-6T
Varenummer TN1205H-6T Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse SCR 12A 600V TO-220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 195454 pcs Datablad TN1205H-6T.pdf
Spænding - På tilstand (Vtm) (Max) 1.6V Spænding - Off State 600V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V Leverandør Device Package TO-220AB
Serie - SCR Type Standard Recovery
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-3
Andre navne 497-11369-5
TN1205H6T
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse SCR 600V 12A Standard Recovery Through Hole TO-220AB
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 12A Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 7.6A
Aktuel - Off State (Max) 5µA Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 126A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 20mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 5mA