TS420-400B-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
TS420-400B-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TS420-400B-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC SCR 4A 400V DPAK
Dataark: TS420-400B-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for TS420-400B-TR
Varenummer TS420-400B-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC SCR 4A 400V DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 256133 pcs Datablad TS420-400B-TR.pdf
Spænding - På tilstand (Vtm) (Max) 1.6V Spænding - Off State 400V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800mV Leverandør Device Package DPAK
Serie - SCR Type Sensitive Gate
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse SCR 400V 4A Sensitive Gate Surface Mount DPAK Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 4A
Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 2.5A Aktuel - Off State (Max) 5µA
Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30A, 33A Nuværende - Hold (Ih) (Max) 5mA