TS420-600B-TR
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
TS420-600B-TR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TS420-600B-TR
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse SCR 600V 8A DPAK
Dataark: TS420-600B-TR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TS420-600B-TR
Varenummer TS420-600B-TR Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse SCR 600V 8A DPAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 80636 pcs Datablad TS420-600B-TR.pdf
Spænding - På tilstand (Vtm) (Max) 1.6V Spænding - Off State 600V
Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800mV Leverandør Device Package DPAK
Serie - SCR Type Sensitive Gate
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Andre navne 497-3276-1 Driftstemperatur -40°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse SCR 600V 4A Sensitive Gate Surface Mount DPAK
Nuværende - On State (Det (RMS)) (Max) 4A Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 2.5A
Aktuel - Off State (Max) 5µA Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30A, 33A
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 5mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 200µA