UPSD3333DV-40T6
Produkt oversigt
Varenummer: UPSD3333DV-40T6
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 160KB FLASH 52TQFP
Dataark: UPSD3333DV-40T6.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
960 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPSD3333DV-40T6
Varenummer UPSD3333DV-40T6 Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 8BIT 160KB FLASH 52TQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11706 pcs Datablad UPSD3333DV-40T6.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 3 V ~ 3.6 V Fart 40MHz
Serie µPSD RAM-størrelse 8K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 160KB (160K x 8)
tilbehør LVD, POR, PWM, WDT Emballage Tray
Pakke / tilfælde 52-TQFP Andre navne 497-4894
Oscillator type Internal Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA)
Antal I / O 36 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant EEPROM-størrelse -
Detaljeret beskrivelse 8032 µPSD Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 160KB (160K x 8) FLASH Datakonvertere A/D 8x10b