UPSD3333DV-40U6T
Produkt oversigt
Varenummer: UPSD3333DV-40U6T
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 160KB FLASH 80TQFP
Dataark: UPSD3333DV-40U6T.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for UPSD3333DV-40U6T
Varenummer UPSD3333DV-40U6T Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC MCU 8BIT 160KB FLASH 80TQFP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 10928 pcs Datablad UPSD3333DV-40U6T.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 3 V ~ 3.6 V Fart 40MHz
Serie µPSD RAM-størrelse 8K x 8
Programhukommelsestype FLASH Programhukommelsesstørrelse 160KB (160K x 8)
tilbehør LVD, POR, PWM, WDT Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 80-LQFP Oscillator type Internal
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal I / O 45
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
EEPROM-størrelse - Detaljeret beskrivelse 8032 µPSD Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 160KB (160K x 8) FLASH