VN5E160MSTR-E
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
VN5E160MSTR-E Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: VN5E160MSTR-E
Producent / Mærke: STMicroelectronics
Produkt beskrivelse IC DVR SWITCH HI SIDE SGL 8SOIC
Dataark: VN5E160MSTR-E.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for VN5E160MSTR-E
Varenummer VN5E160MSTR-E Fabrikant STMicroelectronics
Beskrivelse IC DVR SWITCH HI SIDE SGL 8SOIC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 152522 pcs Datablad VN5E160MSTR-E.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) Not Required Spænding - Belastning 4.5 V ~ 28 V
Switch Type General Purpose Leverandør Device Package 8-SO
Serie VIPower™ Rds On (Typ) 160 mOhm (Max)
Forhold - Indgang: Output 1:1 Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Output Type N-Channel
Output Configuration High Side Andre navne 497-11685-2
VN5E160MSTR-E-ND
VN5E160MSTRE
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Antal udgange 1
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 3 (168 Hours) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
grænseflade On/Off Input Type Non-Inverting
Funktioner Auto Restart Fejlbeskyttelse Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Nuværende - Output (Max) 7A Basenummer VN5E160