SC1565IST18TRT
SemtechSemtech
Semtech
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SC1565IST18TRT
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-3
Dataark: SC1565IST18TRT.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for SC1565IST18TRT
Varenummer SC1565IST18TRT Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 123569 pcs Datablad SC1565IST18TRT.pdf
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 1.8V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package SOT-223-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde TO-261-4, TO-261AA PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Andre navne SC1565IST18TR Driftstemperatur -40°C ~ 150°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A SOT-223-3 Strøm - Forsyning (Max) 1.75mA
Nuværende - Quiescent (Iq) 35µA Nuværende - Output 1.5A
Kontrolfunktioner Enable
Beskrivelse: IC REGULATOR TO-263
På lager: 6869 pcs
Hent: SC1565IM-1.8TRT.pdf
RFQ
SC1565IT-2.5T
SC1565IT-2.5T
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO220-3
På lager: 38337 pcs
Hent: SC1565IT-2.5T.pdf
RFQ
SC1565IS-2.5TRT
SC1565IS-2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A 8SO
Hent: SC1565IS-2.5TRT.pdf
SC1566I5M2.5TRT
SC1566I5M2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO263-5
Hent: SC1566I5M2.5TRT.pdf
SC1566I5T-1.8T
SC1566I5T-1.8T
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5
Hent: SC1566I5T-1.8T.pdf
SC1565IST25TRT
SC1565IST25TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-3
Hent: SC1565IST25TRT.pdf
SC1566I5T-2.5T
SC1566I5T-2.5T
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220-5
Hent: SC1566I5T-2.5T.pdf
SC1565IS-1.8TRT
SC1565IS-1.8TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 8SO
Hent: SC1565IS-1.8TRT.pdf
SC1565IM-2.5TRT
SC1565IM-2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263
Hent: SC1565IM-2.5TRT.pdf
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263-5
SC1565I5M1.8TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A TO263-5
Hent: SC1565I5M1.8TRT.pdf
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO263-5