SC1565IT-2.5T
Produkt oversigt
Varenummer: SC1565IT-2.5T
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO220-3
Dataark: SC1565IT-2.5T.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
450 pcs
  • Besked
Specifikationer for SC1565IT-2.5T
Varenummer SC1565IT-2.5T Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO220-3 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 38337 pcs Datablad SC1565IT-2.5T.pdf
Spændingsfald (Max) 0.6V @ 1.5A Spænding - Udgang (Min / Fast) 2.5V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package TO-220-3 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-220-3 PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C Antal regulatorer 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 1.5A TO-220-3
Strøm - Forsyning (Max) 1.75mA Nuværende - Quiescent (Iq) 35µA
Nuværende - Output 1.5A Kontrolfunktioner -
Relaterede produkter
SC1566I5M1.8TRT
SC1566I5M1.8TRT
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO263-5
På lager: 38740 pcs
Hent: SC1566I5M1.8TRT.pdf
producenter: Semtech
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO220-5
På lager: 29502 pcs
Hent: SC1566I5T-1.8T.pdf
RFQ
SC1566I5M2.5TRT
SC1566I5M2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO263-5
Hent: SC1566I5M2.5TRT.pdf
SC1565IM-1.8TRT
SC1565IM-1.8TRT
Beskrivelse: IC REGULATOR TO-263
Hent: SC1565IM-1.8TRT.pdf
SC1565IS-2.5TRT
SC1565IS-2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A 8SO
Hent: SC1565IS-2.5TRT.pdf
SC1565IM-2.5TRT
SC1565IM-2.5TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263
Hent: SC1565IM-2.5TRT.pdf
SC1565IST25TRT
SC1565IST25TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 1.5A SOT223-3
Hent: SC1565IST25TRT.pdf
SC1565IST18TRT
SC1565IST18TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A SOT223-3
Hent: SC1565IST18TRT.pdf
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 3A TO263
SC1566I5T-2.5T
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO220-5
Hent: SC1566I5T-2.5T.pdf
Beskrivelse: IC REG LINEAR 2.5V 3A TO263
Hent: SC1566IM-2.5TRT.pdf
SC1565IS-1.8TRT
SC1565IS-1.8TRT
Beskrivelse: IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 8SO