TS14002-C042DFNR
SemtechSemtech
Semtech
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: TS14002-C042DFNR
Producent / Mærke: Semtech
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR 150MA 8MLPD
Dataark: TS14002-C042DFNR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10000 pcs
  • Besked
Specifikationer for TS14002-C042DFNR
Varenummer TS14002-C042DFNR Fabrikant Semtech
Beskrivelse IC REG LINEAR 150MA 8MLPD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 249800 pcs Datablad TS14002-C042DFNR.pdf
Spændingsfald (Max) - Spænding - Udgang (Min / Fast) 4.2V
Spænding - Udgang (Max) - Spænding - Indgang (Max) 5.5V
Leverandør Device Package 8-DFN (2x2) Serie nanoSmart®
Beskyttelsesfunktioner Over Current Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 8-VFDFN Exposed Pad PSRR -
Output Type Fixed Output Configuration Positive
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TJ) Antal regulatorer 1
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.2V 150mA 8-DFN (2x2)
Strøm - Forsyning (Max) 200µA Nuværende - Output 150mA