PQ20WZ11J00H
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ20WZ11J00H Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PQ20WZ11J00H
Producent / Mærke: Sharp Microelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 1A SC63
Dataark: PQ20WZ11J00H.pdf
  • Besked
Specifikationer for PQ20WZ11J00H
Varenummer PQ20WZ11J00H Fabrikant Sharp Microelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 1A SC63 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3225 pcs Datablad PQ20WZ11J00H.pdf
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 500mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3V
Spænding - Udgang (Max) 20V Spænding - Indgang (Max) 24V
Leverandør Device Package SC-63 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab) PSRR 60dB (120Hz)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 425-2338-5 Driftstemperatur -20°C ~ 80°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 3 V ~ 20 V 1A SC-63
Nuværende - Quiescent (Iq) 8mA Nuværende - Output 1A
Kontrolfunktioner Enable
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
PQ2071
PQ2071
producenter: FLIR
Beskrivelse: CURRENT CLAMP METER CAT IV 600V
På lager: 313 pcs
Hent: PQ2071.pdf
RFQ
PQ20WZ11
PQ20WZ11
producenter: Sharp Microelectronics
Beskrivelse: IC REG LINEAR POS ADJ 1A SC63