PQ20WZ51J00H
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ20WZ51J00H Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PQ20WZ51J00H
Producent / Mærke: Sharp Microelectronics
Produkt beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 500MA SC63
Dataark: PQ20WZ51J00H.pdf
  • Besked
Specifikationer for PQ20WZ51J00H
Varenummer PQ20WZ51J00H Fabrikant Sharp Microelectronics
Beskrivelse IC REG LINEAR POS ADJ 500MA SC63 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5654 pcs Datablad PQ20WZ51J00H.pdf
Spændingsfald (Max) 0.5V @ 300mA Spænding - Udgang (Min / Fast) 3V
Spænding - Udgang (Max) 20V Spænding - Indgang (Max) 24V
Leverandør Device Package SC-63 Serie -
Beskyttelsesfunktioner Over Current, Over Temperature Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab) PSRR 60dB (120Hz)
Output Type Adjustable Output Configuration Positive
Andre navne 425-2339-5 Driftstemperatur -20°C ~ 80°C
Antal regulatorer 1 Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Detaljeret beskrivelse Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 3 V ~ 20 V 500mA SC-63 Nuværende - Quiescent (Iq) 8mA
Nuværende - Output 500mA Kontrolfunktioner Enable