ASRM12JA100K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ASRM12JA100K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.ASRM12JA100K.pdf2.ASRM12JA100K.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ASRM12JA100K
Varenummer ASRM12JA100K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1349437 pcs Datablad 1.ASRM12JA100K.pdf2.ASRM12JA100K.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -1800ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Serie ASRM Modstand 100 kOhms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 100 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film