ASRM12JA150R
Produkt oversigt
Varenummer: ASRM12JA150R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL
Dataark: 1.ASRM12JA150R.pdf2.ASRM12JA150R.pdf
  • Besked
Specifikationer for ASRM12JA150R
Varenummer ASRM12JA150R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 150 OHM 1/2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1604785 pcs Datablad 1.ASRM12JA150R.pdf2.ASRM12JA150R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -1800ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Serie ASRM Modstand 150 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Detaljeret beskrivelse 150 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film Sammensætning Metal Film