ASRM2JA51R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
ASRM2JA51R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ASRM2JA51R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 51 OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.ASRM2JA51R0.pdf2.ASRM2JA51R0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Besked
Specifikationer for ASRM2JA51R0
Varenummer ASRM2JA51R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 51 OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 153246 pcs Datablad 1.ASRM2JA51R0.pdf2.ASRM2JA51R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -1800ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Serie ASRM Modstand 51 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne ASRM2JA51R0CT
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 51 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film