CF1JA270R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CF1JA270R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 270 OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: 1.CF1JA270R.pdf2.CF1JA270R.pdf
  • Besked
Specifikationer for CF1JA270R
Varenummer CF1JA270R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 270 OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2195679 pcs Datablad 1.CF1JA270R.pdf2.CF1JA270R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -400ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie CF Modstand 270 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Retardant Coating, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 270 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film Sammensætning Carbon Film