CF1JT3R90
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CF1JT3R90 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CF1JT3R90
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL
Dataark: 1.CF1JT3R90.pdf2.CF1JT3R90.pdf
  • Besked
Specifikationer for CF1JT3R90
Varenummer CF1JT3R90 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2219955 pcs Datablad 1.CF1JT3R90.pdf2.CF1JT3R90.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±400ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Serie CF Modstand 3.9 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne CF 1 3.9 5% R
CF13.95%R
CF13.95%R-ND
CF13.9JR
CF13.9JR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 3.9 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film