CF2JT56R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CF2JT56R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CF2JT56R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 56 OHM 2W 5% AXIAL
Dataark: 1.CF2JT56R0.pdf2.CF2JT56R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for CF2JT56R0
Varenummer CF2JT56R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 56 OHM 2W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1663301 pcs Datablad 1.CF2JT56R0.pdf2.CF2JT56R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient 0/ -400ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)
Serie CF Modstand 56 Ohms
Power (Watts) 2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne CF 2 56 5% R
CF2565%R
CF2565%R-ND
CF256JR
CF256JR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Retardant Coating, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 56 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film