CSR0603FKR820
Produkt oversigt
Varenummer: CSR0603FKR820
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.82 OHM 1% 1/8W 0603
Dataark: CSR0603FKR820.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSR0603FKR820
Varenummer CSR0603FKR820 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.82 OHM 1% 1/8W 0603 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2696508 pcs Datablad CSR0603FKR820.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±300ppm/°C
Leverandør Device Package 0603 Størrelse / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Serie CSR Modstand 820 mOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0603 (1608 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.022" (0.55mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 820 mOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film