CSR1225FT2R00
Produkt oversigt
Varenummer: CSR1225FT2R00
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 2 OHM 1% 3W 2512 WIDE
Dataark: CSR1225FT2R00.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSR1225FT2R00
Varenummer CSR1225FT2R00 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 2 OHM 1% 3W 2512 WIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 445842 pcs Datablad CSR1225FT2R00.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Leverandør Device Package 1225 Størrelse / Dimension 0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Serie CSR Modstand 2 Ohms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.041" (1.05mm)
Funktioner Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 2 Ohms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Current Sense Thick Film Sammensætning Thick Film