CSS2728FT30L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
CSS2728FT30L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSS2728FT30L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.03 OHM 1% 3W 2827 WIDE
Dataark: 1.CSS2728FT30L0.pdf2.CSS2728FT30L0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for CSS2728FT30L0
Varenummer CSS2728FT30L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.03 OHM 1% 3W 2827 WIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 307042 pcs Datablad 1.CSS2728FT30L0.pdf2.CSS2728FT30L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±15ppm/°C
Leverandør Device Package 2728 Størrelse / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Serie CSS Modstand 30 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Wide 2827 (7067 Metric), 2728 Andre navne CSS 2728 0.03 1% R
CSS27280.03FR
CSS27280.03FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 225°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.049" (1.24mm) Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 30 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2827 (7067 Metric), 2728 Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Foil