CSS2728FT43L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: CSS2728FT43L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.043 OHM 1% 3W 2827 WIDE
Dataark: 1.CSS2728FT43L0.pdf2.CSS2728FT43L0.pdf
  • Besked
Specifikationer for CSS2728FT43L0
Varenummer CSS2728FT43L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.043 OHM 1% 3W 2827 WIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 288526 pcs Datablad 1.CSS2728FT43L0.pdf2.CSS2728FT43L0.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±15ppm/°C
Leverandør Device Package 2728 Størrelse / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm)
Serie CSS Modstand 43 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Wide 2827 (7067 Metric), 2728 Driftstemperatur -55°C ~ 225°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.049" (1.24mm)
Funktioner Automotive AEC-Q200, Current Sense Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 43 mOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2827 (7067 Metric), 2728 Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Foil Sammensætning Metal Foil