EWT100JB100K
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
EWT100JB100K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EWT100JB100K
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 100K OHM 5% 100W
Dataark: 1.EWT100JB100K.pdf2.EWT100JB100K.pdf
  • Besked
Specifikationer for EWT100JB100K
Varenummer EWT100JB100K Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 100K OHM 5% 100W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5114 pcs Datablad 1.EWT100JB100K.pdf2.EWT100JB100K.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Størrelse / Dimension 0.752" Dia x 6.496" L (19.10mm x 165.00mm) Serie EWT
Modstand 100 kOhms Power (Watts) 100W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Tubular
Andre navne EWT 100 100K 5% B
EWT100100KJB
EWT100100KJB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Monteringsfunktion Brackets (not included) Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style Tab Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 kOhms ±5% 100W Wirewound Chassis Mount Resistor