EWT100JB150R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
EWT100JB150R Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EWT100JB150R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 150 OHM 5% 100W
Dataark: 1.EWT100JB150R.pdf2.EWT100JB150R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for EWT100JB150R
Varenummer EWT100JB150R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 150 OHM 5% 100W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 7523 pcs Datablad 1.EWT100JB150R.pdf2.EWT100JB150R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient -
Størrelse / Dimension 0.752" Dia x 6.496" L (19.10mm x 165.00mm) Serie EWT
Modstand 150 Ohms Power (Watts) 100W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Tubular
Andre navne EWT 100 150 5% B
EWT100150JB
EWT100150JB-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 350°C
Monteringsfunktion Brackets (not included) Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Lead Style Tab Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Flame Proof, Safety
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 150 Ohms ±5% 100W Wirewound Chassis Mount Resistor