HDM12FT768R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HDM12FT768R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 768 OHM 1/2W 1% AXIAL
Dataark: HDM12FT768R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
5000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HDM12FT768R
Varenummer HDM12FT768R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 768 OHM 1/2W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3411302 pcs Datablad HDM12FT768R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -500/ +350ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.094" Dia x 0.236" L (2.40mm x 6.00mm)
Serie HDM Modstand 768 Ohms
Power (Watts) 0.5W, 1/2W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 768 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Carbon Film Sammensætning Carbon Film