HPC12JB10R0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HPC12JB10R0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HPC12JB10R0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10 OHM 5% 5W 5048 WIDE
Dataark: 1.HPC12JB10R0.pdf2.HPC12JB10R0.pdf
  • Besked
Specifikationer for HPC12JB10R0
Varenummer HPC12JB10R0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10 OHM 5% 5W 5048 WIDE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6774 pcs Datablad 1.HPC12JB10R0.pdf2.HPC12JB10R0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±150ppm/°C
Leverandør Device Package SMD Størrelse / Dimension 0.480" L x 0.500" W (12.19mm x 12.70mm)
Serie HPC Modstand 10 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Wide 5048 (127122 Metric) 4850 J-Lead Andre navne HPC 12 10 5% B