HVCB1206FTC200M
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB1206FTC200M
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 200M OHM 1% 1/3W 1206
Dataark: 1.HVCB1206FTC200M.pdf2.HVCB1206FTC200M.pdf
  • Besked
Specifikationer for HVCB1206FTC200M
Varenummer HVCB1206FTC200M Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 200M OHM 1% 1/3W 1206 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 41152 pcs Datablad 1.HVCB1206FTC200M.pdf2.HVCB1206FTC200M.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 1206 Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Serie HVC Modstand 200 MOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 1206 (3216 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.75mm)
Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 200 MOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film