HVCB2010DDC500M
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
HVCB2010DDC500M Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB2010DDC500M
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 500M OHM 0.5% 1W 2010
Dataark: 1.HVCB2010DDC500M.pdf2.HVCB2010DDC500M.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB2010DDC500M
Varenummer HVCB2010DDC500M Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 500M OHM 0.5% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9465 pcs Datablad 1.HVCB2010DDC500M.pdf2.HVCB2010DDC500M.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Serie HVC Modstand 500 MOhms
Power (Watts) 1W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Andre navne HVCB2010DDC500MCT
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.76mm) Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 500 MOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film