HVCB2010DTC10M0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: HVCB2010DTC10M0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 10M OHM 0.5% 1W 2010
Dataark: 1.HVCB2010DTC10M0.pdf2.HVCB2010DTC10M0.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
4000 pcs
  • Besked
Specifikationer for HVCB2010DTC10M0
Varenummer HVCB2010DTC10M0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 10M OHM 0.5% 1W 2010 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 31555 pcs Datablad 1.HVCB2010DTC10M0.pdf2.HVCB2010DTC10M0.pdf
Tolerance ±0.5% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 2010 Størrelse / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Serie HVC Modstand 10 MOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 2010 (5025 Metric) Driftstemperatur -55°C ~ 150°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.030" (0.76mm)
Funktioner High Voltage, Pulse Withstanding Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 10 MOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film Sammensætning Thick Film