KAL50JB50L0
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
KAL50JB50L0 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: KAL50JB50L0
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES CHAS MNT 0.05 OHM 5% 50W
Dataark: 1.KAL50JB50L0.pdf2.KAL50JB50L0.pdf
  • Besked
Specifikationer for KAL50JB50L0
Varenummer KAL50JB50L0 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES CHAS MNT 0.05 OHM 5% 50W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25068 pcs Datablad 1.KAL50JB50L0.pdf2.KAL50JB50L0.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±100ppm/°C
Størrelse / Dimension 1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm) Serie KAL
Modstand 50 mOhms Power (Watts) 50W
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Axial, Box
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Monteringsfunktion Flanges
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Lead Style Solder Lugs
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.641" (16.28mm)
Funktioner Moisture Resistant Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 50 mOhms ±5% 50W Wirewound Chassis Mount Resistor Sammensætning Wirewound