MCB5JB560R
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MCB5JB560R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 560 OHM 5W 5% AXIAL
Dataark: MCB5JB560R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
750 pcs
  • Besked
Specifikationer for MCB5JB560R
Varenummer MCB5JB560R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 560 OHM 5W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 811778 pcs Datablad MCB5JB560R.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.866" L x 0.374" W (22.00mm x 9.50mm)
Serie MCB Modstand 560 Ohms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 560 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film