MCB5JB5K60
Produkt oversigt
Varenummer: MCB5JB5K60
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 5.6K OHM 5W 5% AXIAL
Dataark: MCB5JB5K60.pdf
  • Besked
Specifikationer for MCB5JB5K60
Varenummer MCB5JB5K60 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 5.6K OHM 5W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 867704 pcs Datablad MCB5JB5K60.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.866" L x 0.374" W (22.00mm x 9.50mm)
Serie MCB Modstand 5.6 kOhms
Power (Watts) 5W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Detaljeret beskrivelse 5.6 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film