MCB7JB4K70
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
Stackpole Electronics, Inc.
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MCB7JB4K70
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 4.7K OHM 7W 5% AXIAL
Dataark: MCB7JB4K70.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MCB7JB4K70
Varenummer MCB7JB4K70 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 4.7K OHM 7W 5% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 710519 pcs Datablad MCB7JB4K70.pdf
Tolerance ±5% Temperaturkoefficient ±200ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 1.378" L x 0.374" W (35.00mm x 9.50mm)
Serie MCB Modstand 4.7 kOhms
Power (Watts) 7W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Axial Driftstemperatur -55°C ~ 155°C
Antal Afslutninger 2 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
Funktioner Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Fejlrate -
Detaljeret beskrivelse 4.7 kOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film Sammensætning Metal Oxide Film