MLFA1FTC4R70
Produkt oversigt
Varenummer: MLFA1FTC4R70
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 4.7 OHM 1% 1W MELF 0207
Dataark: MLFA1FTC4R70.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MLFA1FTC4R70
Varenummer MLFA1FTC4R70 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 4.7 OHM 1% 1W MELF 0207 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1165427 pcs Datablad MLFA1FTC4R70.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0207 Størrelse / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Serie MLFA Modstand 4.7 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde MELF, 0207 Andre navne MLFA1FTC4R70TR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 4.7 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film