MLFA1FTC560R
Produkt oversigt
Varenummer: MLFA1FTC560R
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES MELF 560 OHM 1% 1W 1% 0207 T
Dataark: MLFA1FTC560R.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
6000 pcs
  • Besked
Specifikationer for MLFA1FTC560R
Varenummer MLFA1FTC560R Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES MELF 560 OHM 1% 1W 1% 0207 T Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1310720 pcs Datablad MLFA1FTC560R.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package 0207 Størrelse / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Serie MLFA Modstand 560 Ohms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde MELF, 0207 Andre navne MLFA1FTC560RTR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 560 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film