MR1FTR100
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
MR1FTR100 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MR1FTR100
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.1 OHM 1W 1% AXIAL
Dataark: 1.MR1FTR100.pdf2.MR1FTR100.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for MR1FTR100
Varenummer MR1FTR100 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.1 OHM 1W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 144449 pcs Datablad 1.MR1FTR100.pdf2.MR1FTR100.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.135" Dia x 0.385" L (3.43mm x 9.78mm)
Serie MR Modstand 100 mOhms
Power (Watts) 1W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne MR 1 0.1 1% R
MR10.11%R
MR10.11%R-ND
MR10.1FR
MR10.1FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 100 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Metal Foil