MR3FTR200
Stackpole Electronics, Inc.Stackpole Electronics, Inc.
MR3FTR200 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MR3FTR200
Producent / Mærke: Stackpole Electronics, Inc.
Produkt beskrivelse RES 0.2 OHM 3W 1% AXIAL
Dataark: 1.MR3FTR200.pdf2.MR3FTR200.pdf
  • Besked
Specifikationer for MR3FTR200
Varenummer MR3FTR200 Fabrikant Stackpole Electronics, Inc.
Beskrivelse RES 0.2 OHM 3W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 163499 pcs Datablad 1.MR3FTR200.pdf2.MR3FTR200.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient -
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Serie MR Modstand 200 mOhms
Power (Watts) 3W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne MR 3 0.2 1% R
MR30.21%R
MR30.21%R-ND
MR30.2FR
MR30.2FR-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 275°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner Current Sense, Moisture Resistant
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 200 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil